Aktualności

Kanonier telefonista - Nowa sylwetka w galerii postaci.

W naszej galerii pojawiła się nowa sylwetka mundurowa. Zgodnie z etatem pokojowym z końca lat 30-tych, w skład każdego z samodzielnych dywizjonów artylerii przeciwlotniczej wchodziła bateria łączności, składająca się z trzech plutonów. Zadaniem ich było szkolenie kanonierów służących na różnych funkcjach łączności, a w czasie mobilizacji wystawienie drużyn łączności na potrzeby baterii motorowych.

więcej
Płytka pamiątkowa 6 dyonu artylerii przeciwlotniczej

Pamięć historyczna o przedwojennym Wojsku Polskim to coś co zapaleńcy odbudowują z mozołem z najdrobniejszych elementów, które ocalały w piekle polskiej historii. Dziś do historii artylerii przeciwlotniczej dołączył kolejny element. Prezentujemy piękną pamiątkę po 6 dywizjonie artylerii przeciwlotniczej ze Lwowa. Płytka, z odznaką pamiątkową 6 dyonu oraz inskrypcją

więcej
Inkubator Historyczny w Wolsztynie - 1-9 lipca 2017

W dniach od 1 do 9 lipca 2017 r. w Muzeum Regionalne Wolsztyn, na zaproszenie kolegów z Pionier 39 mieliśmy przyjemność współorganizować kolejną edycję Inkubatora Historycznego. W tym roku odbył się on pt "Słońce Wschodzi" historycznie osadzony był on w realiach września 1939 r. czyli natarcia 25 Dywizji Piechoty na Łęczycę i dalszych walk Bitwy nad Bzurą. W projekcie dołączyli do nas po stronie polskiej, także koledzy z Fundacja im. Grupy Operacyjnej "Śląsk" 1939, których relację znajdziecie u nich na stronie.

więcej
Nasza GRH w

Projekt naszego Stowarzyszenia oraz Handmet Military tafił na ekrany telewizorów. Przy okazji 32. Dni Ułana odwiedził nas Adam Sikorski z programu "Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii", który chciał zapoznać widzów z 40 mm armatą przeciwlotniczą wz.1936. Dnia 29 maja 2017 r. program trafił na antenę TVP.

więcej
Noc Muzeów w Gostyniu - 20 maja 2017

20 maja 2017 r. nasza grupa miała przyjemność uczestniczyć w gostyńskiej edycji Nocy Muzeów - w ramach ekspozycji organizowanych na terenie firmy Handmet Military.

więcej