Nasze wyjazdy » 2018

Doroczna konserwacja sprzętu - 17 listopada 2018

Dnia 17 listopada 2018 r. miało miejsce wydarzenie, które ma już stałe miejsce w naszym kalendarzu. Jak co roku o tej porze odwiedzamy Handmet Military.

więcej
Program

W sobotę 17 listopada 2018 r., wraz z Panem Sławkiem Handke z Handmet Military gościliśmy redaktora Adama Sikorskiego z ekipą telewizyjną programu TVP Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii.

więcej
100 - lecie Niepodległości w Poznaniu - 11 listopada 2018

11 listopada 1918 r. jest symboliczną datą odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia na wszystkich frontach Wielkiej Wojny, która miała położyć kres wszelkim wojnom umilkły działa. W tym samym czasie Józef Piłsudski odebrał w Warszawie z rąk członków Rady Regencyjnej stanowisko Tymczasowego Naczelnika Państwa.

więcej
Defilada w Bielsku Białej - 13października 2018

W sobotę, 13 października 2018 r., nasza Bateria wraz z Handmet Military, miała przyjemność uczestniczyć w uroczystościach i defiladzie z okazji 80 rocznicy objęcia dowództwa zmotoryzowanej 10 Brygady Kawalerii przez płk Stanisława Maczka w Bielsku Białej. Już od samego rana trwały gorączkowe przygotowania do wydarzenia. Około godziny 10 na jednej z ulic miasta zgromadziły się załogi rekonstruktorów wraz historycznymi pojazdami.

więcej
Szkolenie łączności - 14-15 września 2018

W sobotę i niedzielę 14-15 września nasza Bateria udała się w rejon Centrum Wyszkolenia Artylerii Przeciwlotniczej Przemęt by odbyć weekendowe szkolenie. Kanonierzy w ramach dwudniowych ćwiczeń przeszli kurs łączności składający się z obsługi radiostacji N1 i N2, aparatów polowych AP-36, rozwijania linii telefonicznych sieci dozorowania przeciwlotniczego oraz łączności zastępczej za pomocą płacht sygnalizacyjnych.

więcej

Prezentujemy część II relacji zdjęciowej z naszej Letniej Szkole Ognia. W tym roku powróciliśmy w rejon Radzewa, gdzie przed II Wojna Światową szkoliły się oddziały D.O.K. VII. Przyjętym rysem historycznym dla naszego wyjazdu było lato 1939 roku, kiedy to do 1. pułku artylerii przeciwlotniczej im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego, na próby trafiły ciągniki artyleryjskie PZInż 343. Wraz z ciągnikiem na poligonie pojawiła się armata 40 mm wz.1936, dzięki uprzejmości Handmet Military.

więcej

W dniach 19-22 lipca 1939… 2018 roku nasz Działon brał udział w Letniej Szkole Ognia. W tym roku powróciliśmy w rejon Radzewa, gdzie przed II Wojna Światową szkoliły się oddziały D.O.K. VII. Przyjętym rysem historycznym dla naszego wyjazdu było lato 1939 roku, kiedy to do 1. pułku artylerii przeciwlotniczej im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego, na próby trafiły ciągniki artyleryjskie PZInż 343. Wraz z ciągnkiem na poligonie pojawiła się armata 40 mm wz.1936, dzięki uprzejmości Handmet Military.

więcej

Dnia 24 czerwca 2018, wraz z Handmet Military mieliśmy okazję uczestniczyć w VI edycji konkursu o Laur COPu. W czasie trwania konkursu mieszkańcom Kielc prezentowaliśmy ciągnik artyleryjski Pzinż 343, armatę przeciwlotniczą Bofors wz.36, oraz motocykl Motobecane B2A. Laureatem I miejsca w konkursie o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego został Sławek Handke, za renowację oryginalnej armaty 40 mm wz.1936.

więcej

Wraz z Handmet Military mieliśmy okazję uczestniczyć w Pikniku Historycznym: Drogi do Niepodległości, który odbywał się w Wrześni 9 czerwca 2018 r.

więcej
Łabiszyńskie Spotkania z Historią - 1-3 czerwca 2018

W ubiegłym tygodniu, od czwartku do niedzieli członkowie naszego Stowarzyszenia brali udział w VIII edycji Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Przygotowania do tego wyjazdu, dla naszej grupy jednego z najważniejszych trwały od dawna, a wszystko po to, by móc przed publicznością, która jak co roku licznie przybyła do – na co dzień cichego – Łabiszyna zaprezentować się w pełnej krasie. I tak, dzięki staraniom naszej grupy oraz Pana Sławka Handke i Handmet

więcej

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0