Nasze wyjazdy » 2018

Szkolenie łączności - 14-15 września 2018

W sobotę i niedzielę 14-15 września nasza Bateria udała się w rejon Centrum Wyszkolenia Artylerii Przeciwlotniczej Przemęt by odbyć weekendowe szkolenie. Kanonierzy w ramach dwudniowych ćwiczeń przeszli kurs łączności składający się z obsługi radiostacji N1 i N2, aparatów polowych AP-36, rozwijania linii telefonicznych sieci dozorowania przeciwlotniczego oraz łączności zastępczej za pomocą płacht sygnalizacyjnych.

więcej

Prezentujemy część II relacji zdjęciowej z naszej Letniej Szkole Ognia. W tym roku powróciliśmy w rejon Radzewa, gdzie przed II Wojna Światową szkoliły się oddziały D.O.K. VII. Przyjętym rysem historycznym dla naszego wyjazdu było lato 1939 roku, kiedy to do 1. pułku artylerii przeciwlotniczej im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego, na próby trafiły ciągniki artyleryjskie PZInż 343. Wraz z ciągnikiem na poligonie pojawiła się armata 40 mm wz.1936, dzięki uprzejmości Handmet Military.

więcej

W dniach 19-22 lipca 1939… 2018 roku nasz Działon brał udział w Letniej Szkole Ognia. W tym roku powróciliśmy w rejon Radzewa, gdzie przed II Wojna Światową szkoliły się oddziały D.O.K. VII. Przyjętym rysem historycznym dla naszego wyjazdu było lato 1939 roku, kiedy to do 1. pułku artylerii przeciwlotniczej im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego, na próby trafiły ciągniki artyleryjskie PZInż 343. Wraz z ciągnkiem na poligonie pojawiła się armata 40 mm wz.1936, dzięki uprzejmości Handmet Military.

więcej

Dnia 24 czerwca 2018, wraz z Handmet Military mieliśmy okazję uczestniczyć w VI edycji konkursu o Laur COPu. W czasie trwania konkursu mieszkańcom Kielc prezentowaliśmy ciągnik artyleryjski Pzinż 343, armatę przeciwlotniczą Bofors wz.36, oraz motocykl Motobecane B2A. Laureatem I miejsca w konkursie o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego został Sławek Handke, za renowację oryginalnej armaty 40 mm wz.1936.

więcej

Wraz z Handmet Military mieliśmy okazję uczestniczyć w Pikniku Historycznym: Drogi do Niepodległości, który odbywał się w Wrześni 9 czerwca 2018 r.

więcej
Łabiszyńskie Spotkania z Historią - 1-3 czerwca 2018

W ubiegłym tygodniu, od czwartku do niedzieli członkowie naszego Stowarzyszenia brali udział w VIII edycji Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Przygotowania do tego wyjazdu, dla naszej grupy jednego z najważniejszych trwały od dawna, a wszystko po to, by móc przed publicznością, która jak co roku licznie przybyła do – na co dzień cichego – Łabiszyna zaprezentować się w pełnej krasie. I tak, dzięki staraniom naszej grupy oraz Pana Sławka Handke i Handmet

więcej
Noc Muzeów na Westerplatte - 19 maja 2018

Dnia 19 maja 2018 wraz z firmą Handmet Military skierowaliśmy nasze pojazdy do wyjątkowego miejsca – WST Westerplatte. Nazaproszenie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 , mieliśmy przyjemność prezentować swój sprzęt przy budynku zabytkowej Elektrowni Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

więcej
Dni Ułana (dzień 2) - 22 kwietnia 2018

W tym roku nasze Stowarzyszenie wystawiło poddział zwarty z proporcem dowódcy 1. pułku artylerii przeciwlotniczej. Zgodnie z regulaminem dowódca pododdziału jak również członkowie pocztu przywdziali charakterystyczne skórzane kurtki wz. 36 oraz okulary "Zetes".

więcej
Dni Ułana (dzień 1) - 21 kwietnia 2018

33. Dni Ułana już za nami. Nasze Stowarzyszenie co roku wzięło udział w tym przedsięwzięciu, które już na stałe zawitało do kalendarza Poznania i zrosło się z historią miasta. Przypominamy o dziejach oręża polskiego, bohaterstwie żołnierzy i o tym czym powinniśmy się kierować przez całe życie – w umiłowaniu swojego domu, rodziny i Ojczyzny. Jako ludzie, którzy starają się kierować tymi zasadami, przypominamy mieszkańcom Poznania, że dzisiejszy spokojny czas nie jest dany raz na zawsze.

więcej
Wizyta w MPTW w Warszawie - 21 lutego 2018

W dniu 21 lutego 2018 r. zawitaliśmy do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na Forcie IX Czerniaków w Warszawie.

więcej