Stowarzyszenie

Witamy na stronie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej

 

Nasza grupa powstała w  sierpniu 2014 r. w Poznaniu. Z inicjatywą jej powołania wyszli ludzie, których zainteresowania oscylowały wokół zagadnień łączności wojskowej II Rzeczypospolitej Polskiej. Już na początku za cel postawiliśmy sobie stworzenie grupy, której zaangażowanie, poziom wyszkolenia i przywiązania do detali stworzy nową jakość w dziedzinie polskiej rekonstrukcji historycznej. Ponieważ związani byliśmy wcześniej z barwami Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, za patrona objęliśmy Szwadron Łączności nr 7. Od grudnia 2016 r. nieformalna grupa zawiązała stowarzyszenie, a po nawiąązaniu ścisłej współpracy z firmą Handmet Military, zmieniliśmy strefę zainteresowań na artylerię przeciwlotniczą. Tak oto powstała SRH Bateria Motorowa Artylerii Przecwlotniczej.

 

Przez cały czas naszej działalności, w ścisłym partnerstwie z firmą Handmet Military wykonaliśmy rekonstrukcję przedwojennej taczanki radio N2/T używanej przez kawalerię w II Rzeczypospolitej. Następnie wykonaliśmy remont motocykla Motobecane B2A z 1936 r. Kolejnym etapem jest rekonstrukcja Polskiego Fiata 508/518 oraz dalsza budowa kolumny motorowej artylerii przeciwlotniczej. Ponadto stale staramy się uzyskać taki poziom wyszkolenia, aby móc wiernie zaprezentować Polakom na czym polegała służba ich dziadków.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową, na której prezentujemy szczegóły naszej działalności. Jeśli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do nas, zapraszamy!

 

Członkowie SRH BMAP


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0