Nasze wyjazdy » 2017

Zawody konne Militarii - Dni Ulana 2017
Zawody konne Militarii - Dni Ulana 2017

W ubiegły weekend w Poznaniu odbyły się po raz 32 Dni Ułana - Święto 15 Pułku Ułanów Poznańskich, w ramach których rozegrano 27 Ogólnopolskie Zawody Militari. Naturalnie, wszędzie tam nie mogło zabraknąć również nas!

 

W zawodach naszą grupę reprezentował Roch Iwaszkiewicz wraz z Kaliną. Ze względu na to, że artyleria przeciwlotnicza była formacją motorową, Roch na czas zawodów przywdział mundur kaprala podchorążego II rocznika Szkoły Podchorążych Artylerii w Toruniu (na rok 1937), której absolwenci jako oficerowie trafiali również do motorowych jednostek artylerii przeciwlotniczej. Niemniej, można stwierdzić, że na Rochu spoczął duży obowiązek reprezentowania całej artyleryjskiej rodziny - z którego wywiązał się bardzo dobrze. Startując w klasie LL (na start w klasie L nie pozwoliły zmiany w regulaminie wprowadzone przez FKO) w poszczególnych próbach zajął następujące miejsca:
- Ujeżdżenie - 2 miejsce
- Przegląd mundurowy - 4 miejsce
- Strzelanie - 4 miejsce
- Cross - 2 miejsce
- Skoki - ex aequo miejsca 1-4
- Lanca - 2 miejsce
- Szabla - 3 miejsce


Co łącznie pozwoliło Rochowi zdobyć 2 miejsce w całych zawodach. Uznajmy, że przyzwyczajony do strzelań z większego kalibru miał trudności z pistoletem. Zaledwie 3 trafione pozorniki dzieliły naszego kolegę od zwycięstwa, ale nie ma co płakać - w końcu sezon dopiero się rozpoczął!

 

Za zdjęcia dziękujemy Mai Kis