Artyleria przeciwlotnicza » Listy i stanowiska

Polegli i zamordowani artylerzyści przeciwlotniczy
Polegli i zamordowani artylerzyści przeciwlotniczy

Lista ustalonych poległych i zamordowanych szeregowych i oficerów artylerii przeciwlotniczej.

 

 

Polegli w Przewrocie Majowym 1926

 

Pomorski Michał por. 14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej Stare Powązki w Warszawie
Stelmasiak Jerzy por. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Kruppe Jan ogn. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Kochanowski Jan plut. pchor. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Oczkowski Leon bomb. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Osipow Leon kan. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Gajda Marian kan. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Wojno Marian kan. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -
Kozak Marian kan. 12-14 maja 1926 1. pułk artylerii przeciwlotniczej -

 

 

 

Oficerowie i podchorążowie polegli we wrześniu 1939

 

Niewęgłowski Cezary mjr dypl 07.09.1939 Oddział II sztabu GO "Piotrków" - oficer 1 paplot Mogiła zbiorowa w Osuchowie
Bagiński-Ślepowron Bogdan Michał ppor. 08.09.1939 Dowódca 86 baterii (6 daplot) Cmentarz parafialny w Uniejowie
Janowicz Józef por. 19.09.1939 dowódca 4 baterii 1 mdaplot ???
Kmieć Andrzej ppor. ??.09.1939 dowódca 1 plutonu 87 baterii (7 daplot) Kwatera wojenna cmentarza w Kutnie
Krzemiński Zdzisław Janusz ppor. 13.09.1939 dowódca plutonu 103 samodz. baterii - OPL W-wy ???
Lisowski Włodzimierz ppor. 18.09.1939 oficer zwiadowczy 22 baterii (11 daplot) ???
Markiewicz Jan ppor. 08.09.1939 28 bateria (1 paplot) Wola Cyrusowa
Osostowicz Stefan por. 14.09.1939 dowódca 1 baterii (3 daplot) Jagodne
Ostaszewski Marian Jan por. 08.09.1939 dowódca 28 baterii (1 paplot) Wola Cyrusowa
Pabich Władysław ppor. 24.09.1939 dowódca 116 baterii 103 dy-onu półstałego (1 paplot) Cmentarz Powązkowski
Pawłowski Stefan ppor. 25.09.1939 dowódca 81 baterii (1 paplot) Cmentarz Powązkowski
Sidorowicz Longin pchor. 13.09.1939 81 bateria (1 paplot) ???

 

 

 

Zamordowani w ZSRR w 1940 r.

Błocki Józef Kazimierz por. 1 paplot Charków
Borowik Bolesław kpt. 2 daplot Charków
Burski Franciszek kpt. 6 daplot Charków
Cwalina Edward ppor. rez. 2 daplot Katyń
Cypryk Stanisław mjr. dypl. 9 daplot Charków
Czołowski Antoni kpt. 1 paplot Katyń
Cydzik Feliks Leon kpt. 1 paplot Charków
Daszewski Tadeusz kpt. 1 paplot Katyń
Dwornicki Stanisław Wojciech ppor. rez.  9 daplot Katyń
Gabryszewski-Buława Aleksander Józef por.  8 daplot Katyń
Głogowski Antoni ppor. rez. 7 daplot Charków
Horbaczewski Stanisław Kazimierz por. 2 daplot Katyń
Jahołkowski Józef Władysław ppor. 7 daplot Charków
Jung Władysław ppor.  2 daplot Charków
Kamiński Feliks Stanisław płk w st.spocz. 1 paplot Charków
Kamiński Wacław por. 1 paplot Charków
Kasperkiewicz Kazimierz Korneliusz por. 1 paplot Charków
Klukowski Stanisław por. rez. 3 daplot Kozielsk
Korobowicz Kazimierz por.  3 daplot Katyń
Kubski Jan Kryspin ppor. 1 paplot Charków
Marczak Henryk por. 11 daplot Charków
Mazurkiewicz Jerzy por. 1 paplot Charków
Milewski Tadeusz Piotr Józef ppor. 1 paplot Katyń
Mroziński Kazimierz Tadeusz mjr.  1 paplot Charków
Naumow Józef por. 131 daplot Charków
Pałyga Stanisław por. 6 daplot Charków
Pawlak Bronisław Tadeusz ppor 9 daplot Katyń
Pepłowski Józef por. 2 daplot Charków
Pęski Marian ppor. 1 paplot Charków
Piotrowski Adam Tomasz kpt. 5 daplot Charków
Popowicz Stanisław kpt. 1 paplot Charków
Rylski Czesław Witold kpt. 8 daplot Katyń
Smoliński Józef ppor. 9 daplot Charków
Stawin Jerzy por. 1 paplot Katyń
Szlemko Sylwester kpt. 7 daplot Katyń Mogiła IV
Szmigielski Zygmunt ppor. rez.  7 daplot Katyń
Trzepałko Franciszek kpt. 1 paplot Charków
Zachariasiewicz Teodor kpt. 13 bap Charków

Zembik Baltazar

kpt.  15 daplot Katyń

 

Zamordowani przez Niemców 1939-45 r.

Widerski Kazimierz ppor. 8 daplot 7.05.1940 Obóz Pracy Przymusowej Nowy Wiśnicz

Farenholc Oskar

por. SPAPlot 1944 Groß-Rosen
         

 

Polegli na Zachodzie*

       
       
       

*Dotyczy żołnierzy pozostających w służbie w 1939 i ich dalszych losów.

 

 

Polegli w Powstaniu Warszawskim

Ejsymont Mieczysław ppor. 8 daplot 18.09.1944
Offmański Jerzy Michał kpt. 11 daplot 03.08.1944

Światopełk-Mirski Leon

por. 1 paplot 6.08.1944
Silkiewicz Stanisław ogn. pchor (ppor) 1 paplot 17.09.1944

 

 

 

Zamordowani przez Urząd Bezpieczeństwa