do początku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


IV Laur COP w Kielcach - 2 października 2016

W dniu 2 października w środku nocy ruszył nasz rzut motorowy z Handmet Military w Gostyniu w kierunku wschodnim. Po przebyciu 340 km dojechaliśmy do Kielc, by wziąć udział w IV edycji konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. „Laur COP” to coroczne spotkanie wybranych projektów rekonstruktorskich z okresu II Rzeczypospolitej w Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, organizowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów.

więcej
 
Bitwa pod Sochaczewem i Łomiankami - 17-18 września 2016

Weekend 17 – 18 września 2016 r. minął dla nas pod znakiem rekonstrukcji historycznej. Relację zaczniemy jednak od najważniejszego dla nas wydarzenia, czyli niedzielnej inscenizacji Bitwy pod Łomiankami 1939.

więcej
 
Letnia Szkoła Ognia Artylerii Przeciwlotniczej - 14-17 lipca 2016

W dniach 14-17 lipca odbyliśmy nasz własny obóz historyczny pod hasłem „Letniej Szkoły Ognia Artylerii Przeciwlotniczej”, wcielając się z wojska motorowe. Odbyliśmy kilkudniowe ćwiczenia polowe w trakcie których poznawaliśmy tajniki najnowocześniejszego sprzętu jakim dysponowała polska armia w 1939 roku – armaty przeciwlotniczej Bofors 40 mm wz. 36.

więcej
 
Szkolenie telefoniczne - 12 czerwca 2016

W dniu 12 czerwca 2016 r. ponownie stawiliśmy się na naszym „poligonie” w Wielkopolsce na historycznych terenach ćwiczeń Wielkopolskiej Brygady Kawalerii, z niecnym zamiarem szkolenia szeregowych naszego oddziału.

więcej
 
Wizyta u por. Mariana Kufla - 13 maja 2016

W dniu 13 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić ponownie porucznika Mariana Kufla - ostatniego znanego ułana Szwadronu Łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Była to świetna okazja do kolejnej rozmowy o historii, sprzęcie i życiu codziennym w oddziale przed 1939 r. Dziękujemy Dokuman za wspólną wizytę, a rodzinie porucznika za cierpliwość i chęć pomocy.

więcej
 
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - zawody Militari

Czas na kolejną odsłonę udziału GRH Szwadron Łączności nr 7 w Dniach Ułana. W rozgrywanych w dniach 22-23 kwietnia Ogólnopolskich Zawodach Kawaleryjskich Militari brał udział nasz zawodnik Roch Iwaszkiewicz na koniu Kalina, pełniąc rolę podchorążego Szwadronu po SPWŁ w Zegrzu.

więcej
 
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - taczanka

Przedstawiając relację z naszego udziału w Dniach Ułana, zaczniemy od końca. W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. odbyła się w Poznaniu defilada konna, w której braliśmy udział po raz pierwszy jako GRH Szwadron Łączności nr 7. Było to przedsięwzięcie nie byle jakie…

 

więcej
 
Szkolenie telefoniczne - 9-10 kwietnia 2016

Zgodnie z rozkazem L.dz. 650/tjn. 39 "Wytyczne szkolenia w półroczu letnim 1939 r" wydanym przez gen. bryg. Romana Abrahama wszystkie jednostki podległej mu Brygady skierowane zostały na ćwiczenia poza swoimi macierzystymi koszarami. Zgodnie z rozkazem dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii już 2 czerwca 1939 roku Szwadron Łączności nr 7 przeszedł do rejonu zamykającego się w trójkącie trzech podpoznańskich miejscowość Kórnik-Radzewo-Czmoniec.

więcej
 
Zwiedzanie koszar przy ul. Taborowej - 19 marca 2016

Dziś doszło do krótkiej ale bardzo ciekawej wizyty, na którą zgodę uzyskaliśmy już ponad miesiąc temu. Członkowie GRH Szwadron Łączności nr 7 mieli dziś przyjemność po raz pierwszy wizytować koszary przy ul. Taborowej w Poznaniu.

więcej
 
Szkolenie musztry - 27 luty 2016

Przygotowania do nowego sezonu czas zacząć. Dziś spotkaliśmy się w prawie pełnym składzie na poznańskiej Cytadeli, by przeprowadzić szkolenie musztry pieszej, dokonać przeglądu sprzętu i po prostu się przewietrzyć. Ku chwale wojsk łączności!

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>