do początku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Musztra narciarza pojedynczego w latach 1930 - 39

Niniejsze opracowanie zostało wykonane w oparciu o „Instrukcję Narciarską – Część I i II”  Ministerstwa Spraw Wojskowych wydaną w Warszawie w 1930 r. Zatwierdzona została do użytku służbowego rozkazem Szefa Sztabu Głównego gen. dywizji Tadeusza Piskora. Opis oparto także o projekt instrukcji z 1928 r. w zbiorach Centralnego Archiwum Wojskowego.

więcej
 
Projekt "Worochta" 2015 - wyprawa (30.01-02.02.2015)

Czas wielomiesięcznych przygotowań minął – Projekt "Worochta" weszła w ostatnią i najtrudniejszą fazę - fazę realizacji. Nocą 30 stycznia pełni optymizmu ruszyliśmy w kierunku urokliwego schroniska PTTK Samotnia położonego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach.

więcej
 
Ostatnie etapy Projektu "Worochta" 2015

26.01.2015

"Projekt „Worochta”, czyli narciarski kurs techniczny i taktyczny łączności jest już na ostatniej prostej. Zamknęliśmy już temat pełnego wyposażenia, w związku z czym pozwalamy sobie na przedstawienie pierwszych sylwetkowych zdjęć naszego kursu - wszyscy już gotowi do wyjazdu z Wielkopolski w góry. W kancelarii oczekują już rozkazy wyjazdu...

więcej
 
Rozpoczęcie Projektu "Worochta" 2014

Wraz z tym ogłoszeniem, ponad półtora roczne przygotowania naszych członków nabierać zaczynają postaci realnego zobowiązania. Nasza Grupa ma przyjemność zaprezentować Wam Projekt „Worochta”, czyli I Kurs Narciarski Łączności, który odbędzie się w Karpatach Zachodnich pod koniec stycznia 2015 r. Wyjazd organizuje GRH Szwadron Łączności nr 7 w porozumieniu z GRH Grupą Operacyjną „Śląsk”.

więcej