Nasze wyjazdy » 2018

Dni Ułana (dzień 1) - 21 kwietnia 2018
Dni Ułana (dzień 1) - 21 kwietnia 2018

33. Dni Ułana już za nami. Nasze Stowarzyszenie co roku wzięło udział w tym przedsięwzięciu, które już na stałe zawitało do kalendarza Poznania i zrosło się z historią miasta. Przypominamy o dziejach oręża polskiego, bohaterstwie żołnierzy i o tym czym powinniśmy się kierować przez całe życie – w umiłowaniu swojego domu, rodziny i Ojczyzny. Jako ludzie, którzy starają się kierować tymi zasadami, przypominamy mieszkańcom Poznania, że dzisiejszy spokojny czas nie jest dany raz na zawsze.

 

SRH BMAP, dnia 21 kwietnia 2018 r. stawiło się na poznańskim Hipodromie Wola, gdzie mieliśmy zaszczyt prezentować działon artylerii przeciwlotniczej z 1939 r. wraz z oryginalną armatą przeciwlotniczą 40 mm wz.1936 własności Handmet Military.


Odbyliśmy wiele rozmów historycznych z gośćmi. Była to także okazja do szkolenia artyleryjskiego i motorowego naszych nowych kanonierów. Ostre słońce, w połączeniu z unoszącym się kurzem gruntowej drogi oraz zapachem spalin staje się dla nas przyjemnością.

 

Dziękujemy wszystkim, który zostawili nam po sobie słowa uznania dla naszej codziennej pracy. Dziękujemy także tym, którzy przekonują nas że mity o historii Wojska Polskiego daje się złamać, a propaganda lat PRL jest czymś co powoli wypierane jest ze świadomości Polaków.

 

Sezon 2018 uważamy za otwarty!
Ku chwale artylerii przeciwlotniczej.