Nasze wyjazdy » 2016

IV Laur COP w Kielcach - 2 października 2016
IV Laur COP w Kielcach - 2 października 2016

W dniu 2 października w środku nocy ruszył nasz rzut motorowy z Handmet Military w Gostyniu w kierunku wschodnim. Po przebyciu 340 km dojechaliśmy do Kielc, by wziąć udział w IV edycji konkursu o Laur Centralnego Okręgu Przemysłowego. „Laur COP” to coroczne spotkanie wybranych projektów rekonstruktorskich z okresu II Rzeczypospolitej w Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, organizowany przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty Legionów. Przy bardzo dobrej organizacji oraz zaangażowaniu organizatorów spędziliśmy miłą niedzielę prezentując swoją pracę widzom. Obok samochodu pancernego wz.34 oraz Najcięższego Karabinu Maszynowego 20 mm wz.38 FK prezentowaliśmy naszą taczankę radio N2/T – zarówno stacjonarnie jak i w zaprzęgu konnym.

 

Oprócz prezentacji taczanki nasza grupa miała jeszcze jeden wkład w tegoroczną edycję Lauru COP. Roch Iwaszkiewicz i Kalina dali pokaz władania szablą. Gdzie, jak gdzie, ale w Kilecach nie mogło zabraknąć tego kawaleryjskiego akcentu Szwadronu, tym bardziej, że główną gwiazdą pokazu była doskonała replika szabli wz. 34, przed wojną produkowanej w kieleckiej hucie Ludwików, natomiast broń użyta do prezentacji wyszła z pracowni Bator-Plast pana Kamila Batora, któremu za użyczenie tego cudeńka bardzo dziękujemy!

 

Na zakończenie musimy się pochwalić. Nasz projekt został nagrodzony I miejscem – taczanka zdobyła „Laur COP 2016”! Serdecznie dziękujemy!

 

Składamy także podziękowania na ręce Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka, który przy okazji „Lauru COP” podjął decyzję o wsparciu finansowym rozwoju naszego projektu!


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0