Podchorążowie służby stałej - Toruń i Bydgoszcz (1928-1939)
Lista podchorążych służby stałej ze Szkoły Podchorążych Artylerii w Toruniu oraz Szkoły Podchorążych dla Podoficerów w Bydgoszczy.
Szkoła Podchorążych Artylerii w Toruniu
V promocja (1928)
Jan Borowski | Kazimierz de Latour |
Władysław Hermanowski | Adam Tomasz Piotrowski |
Józef Janowicz | Józef Franciszek Płodowski |
Józef Tadeusz Koss | Kazimierz Zagrodzki |
VI promocja (1929)
Janusz Władysław Badowski | Mieczysław Marcin Noah |
Jan Giedroyć | Walenty Rodziewicz |
Edward Grynbaum (zm. na Perkowicz) | Stanisław Sosnowski |
Henryk Wiktor Kerth | Jan Zdun |
Józef Mrozowski |
XII promocja (1935)
Jerzy Grzegorz Dac | Tomasz Neugebauer |
Mirosław Seweryn Jasiński | Władysław Ludwik Szymik |
Kazimierz Korneliusz Kasperkiewicz | Tadeusz Jan Wałużyniec |
Tadeusz Stanisław Kupczyński | Mieczysław Woiński |
Władysław Kuzioła | Roman Władysław Zwil |
Tadeusz Kwieciński | Władysław Żyromski |
XIII promocja (1936)
Bogdan Michał Bagiński - Ślepowron | Wiktor Markowski |
Stanisław Wojciech Dwornicki | Kazimierz Nosalik |
Jerzy Horbaczewski | Kazimierz Ignacy Oświęcimski |
Józef Władysław Jahołkowski | Władysław Pabich |
Wiktor Janowski | Stefan Pawłowski |
Mirosław Grzegorz Jędrzejczak | Jerzy Zdzisław Ponewczyński |
Władysław Jung | Wojciech Stanisław Przyczynek |
Wiesław Jan Kędzierski | Leonard Renz |
Adam Juliusz Kijowski | Stanisław Antoni Skowroński |
Jan Kryspin kubski | Józef Smoliński |
Zenon Józef Lebelt |
XIV promocja (1937)
Antoni Chmielowski | Teodor Kujawa |
Marian Dmowski | Tadeusz Piotr Milewski |
Jerzy Jan Dreszer | Józef Musiał |
Jerzy Piotr Krukowski | Franciszek Olszewski |
Mieczysław Eysymont | Tadeusz Maciej Woźniak |
XV promocja (1938)
Jerzy Stanisław Baczewski | Zbigniew Osiecki |
Witold Julian Brzeski | Bronisław Tadeusz Pawlak |
Adam Brzyszczan | Marian Pęski |
Jerzy Dorengowski | Kazimierz Pietras |
Aleksander Jarzęcki | Mieczysław Franciszek Poszalski |
Edward Kaczmarczyk | Marian Józef Skowron |
Jan Kazimierz Krępa | Kazimierz Widerski |
Zdzisław Janusz Krzemiński | Zbigniew Kazimierz Zając |
Marian Lasociński | Jan Piotr Ziółko |
Edmund Olejarczuk |
XVI promocja (1939)
Tadeusz Bielewicz | Eugeniusz Roch Kostelecki |
Stanisław Dmuchowski | Ryszard Malanowski |
Zygmunt Doruchowski | Zbigniew Marquart |
Mikołaj Dunin - Marcinkiewicz | Stanisław Midor |
Waldemar Feix | Augustyn Papaj |
Stefan Jankowski | Leon Pilczuk |
Franciszek Kaczmarek | Stefan Alfons Prus |
Borys Kinderman | Stanisław Stefanowicz |
Zenon Kemensowicz | Władysław Trybocki |
Józef Henryk Kosicki | Stanisław Żmijewski |
Szkoła Podchorążych dla Podoficerów w Bydgoszczy
VII promocja (1930)
Władysław Jan Pożerski |
XIV promocja (1937)
Henry Szperka |
XV promocja (1938)
Paweł Bagnicki | Józef Bolesław Kordziński |
Witold Barancewicz | Włodzimierz Lisowski |
Z. Moszumański "Centra Wyszkolenia Obrony Przeciwlotniczej (1921-1939), Pruszków 2003