Artyleria przeciwlotnicza » Listy i stanowiska

I promocja Szkoły Podchorążych Artylerii Przeciwlotniczej w Trauguttowie (1940)
I promocja Szkoły Podchorążych Artylerii Przeciwlotniczej w Trauguttowie (1940)

Lista podchorążych służby stałej I promocji w Szkole Podchorążych Artylerii Przeciwlotniczej w Trauguttowie. Do Szkoły na rok szkolny 1938/39 zakwalifikowano 70 kandydatów. Pierwszy 3-letni kurs podchorążych sużby stałej artylerii przeciwlotniczej miał zakończyć się promocją w 1940 r. Niestety wojna przerwała naukę. Kandydaci pochodzili z następujących szkół:

  • 12 z Mazowieckiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Artylerii w Zambrowie (M);

  • 33 z Wołyńskiej Szkoły Podchorażych Rezerwy Artylerii we Włodzimierzu Wołyńskim (W);

  • 15 ze Szkoły Podchorażych Rezerwy Broni Pancernych w Modlinie (P);

  • 1 ze Szkoły Podchorażych Rezerwy Saperów w Modlinie (S);

  • 8 ze Szkoły Podchorążych Artylerii Przeciwlotniczej w Warszawie (SPRAplot);

  • 2 kandydatów z z rozwiązywanej Szkoły Podchorążych dla Podoficerów w Bydgoszczy (SPdP);

  • 1 podoficer nadterminowy z 1. pułku artylerii przeciwlotniczej w Warszawie (1 paplot);

  • 1 dołączył w listopadzie 1938 r. ze Szkoły Podchorążych Artylerii w Toruniu;

Warto wskazać, iż z Pułku Manewrowego przy Szkole Podchorążych Piechoty zostało skierowanych 34 szeregowych z cenzusem, lecz bombardier z cenzusem Wiaczesław Leluk zrezygnował z ubiegania się o miejsce w SPAPlot w Trauguttowie.

 

 

 

 

Lista podchorążych I promocji - w nawiasach wskazanie skąd podchorąży trafił do SPAPlot.

 

Waldemar Arndt (SPRAPlot) Aleksander Pęcherski (W)
Stanisław Banasik (W) Mieczysław Marian Piątek (M)
Mieczysław Biedul - Korniłowicz (SPRAPlot) Henryk Piotrowski (P)
Bolesław Bocheński (P) Andrzej Plusa (W)
Stefan Mieczysław Bogusławski (M) Józef Podgórecki (P)
Marian Antoni Chomrański (W) Tadeusz Poleć (W)
Zbigniew Dąbrowski (P) Aleksander Półchłopek (W)
Stefan Dębski (W) Tadeusz Rachwalski (W)
Wacław Stanisław Dudek (W) Teodor Radtke (M)
Oskar Fahrenholc (M) Mieczysław Ragan (W)
Jerzy Fiedorow (M) Zdzisław Rąpala (W)
Klemens Frankowski (P) Jakub Robaczyński (W)
Włastymił Gajewski (W) Jan Rysztok (P)
Ryszard Gałła (P) Kazimierz Sekuła (W)
Stanisław Gojdź (P) Stanisław Silkiewicz (M)
Sławomir Grodzicki (SPA) Tadeusz Słociński (W)
Zbigniew Hołowej (W) Witold Stachowicz (SPRAPlot)
Edmund Helwig (P) Franciszek Stała (W)
Zbigniew Idzik (S) Karol Staszkiewicz (W)
Lucjan Jan Januszewski (M) Bolesław Teofil Strzelecki (P)
Kazimierz Jarosiewicz (W) Zdzisław Mieczysław Stupnikowski cel Stupnikow (P)
Józef Jurkiewicz (P) Jerzy Andrzej Szczepanek (M)
Paweł Józef Kaliński (M) Zygmunt Szustkiewicz (P)
Piotr Gabriel Kaliński (M) Mieczysław Świdziński (W)
Mieczysław Kilian (W) Marian Tarnowski (W)
Kazimierz Kopański (W) Zbigniew Tomaszczyk (W)
Franciszek Kot (SPRAPlot) Henryk Usowicz (1 paplot)
Piotr Koziejko (SPdP) Hilary Józef Wesołowski (SPRAPlot)
Mieczysław Lewicki - Bruckner (W) Bernard Wiśniewski (W)
Wojciech Ludwig (W) Wiesław Jan Wołosiuk (M)
Tomasz Mieczysław Łuczak (SPRAPlot) Mieczysław Wójcicki (W)
Józef Maciejski (W) Stanisław Wróbel (P)
Witold Maliszewski (SPRAPlot) Jan Wysocki (W)
Michał Michalec (SPRAPlot) Tadeusz Załuski (P)
Antoni Mosiewicz (SPdP) Lucjan Żebrowski (W)
Jerzy Ostrzygieł (P) Władysław Żochowski (M)
Stefan Żukotyński (W)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0