do początku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Obrona mostów w Toruniu - 27.09.2014

W dniu 27 września 2014 r., który przypadał na 75 rocznicę powstania polskiego państwa podziemnego, nasi łącznościowcy odnaleźli się w nieco innej roli, niż ta, której dedykujemy swoją działalność. Nasza GRH brała udział w rekonstrukcji historyczno-edukacyjnej "Obrona toruńskich mostów 1939", która odbyła się na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu.

więcej
 
Szkolenie z pomocniczych środków łączności - 06.09.2014

Nadszedł poranek 6 września 2014 r. Łącznościowcy z GRH Szwadronu Łączności nr 7 zebrali się w m. Przemęt, powiat Wolsztyn, na pierwsze skromne manewry. Zadanie, które sobie postawiliśmy, to marsz terenowy na odcinku 20 km połączony ze szkoleniem z pomocniczych środków łączności – tarcz sygnalizacyjnych i szkoleń pobocznych. Pogoda dała nam się we znaki, więc przy wysokiej temperaturze, koniecznym stało się zarządzenie mundurowych ulg marszowych. Podczas szkolenia wykonywaliśmy nadawanie szyfrogramów między stacjami odległymi o ok. 800 m - między wieżą obserwacyjną, a pomostem jeziora. Krótko mówiąc udana sobota, którą czujemy w nogach.

więcej
 
Przekazanie zabytków artyleryjskich do Muzeum Armii Poznań.

Prezentujemy krótki reportaż Przemka Budzicha - Dokuman.pl z naszej wizyty w Muzeum Armii Poznań, podczas której złożyliśmy do kolekcji muzealnej części armaty polowej 76,2 mm wz.1902 po armii bolszewickiej oraz armaty 75 mm wz.1897 po polskiej artylerii przeciwlotniczej z okolic Dęblina.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6