do początku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Wizyta u por. Mariana Kufla - 13 maja 2016

W dniu 13 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić ponownie porucznika Mariana Kufla - ostatniego znanego ułana Szwadronu Łączności Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Była to świetna okazja do kolejnej rozmowy o historii, sprzęcie i życiu codziennym w oddziale przed 1939 r. Dziękujemy Dokuman za wspólną wizytę, a rodzinie porucznika za cierpliwość i chęć pomocy.

więcej
 
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - zawody Militari

Czas na kolejną odsłonę udziału GRH Szwadron Łączności nr 7 w Dniach Ułana. W rozgrywanych w dniach 22-23 kwietnia Ogólnopolskich Zawodach Kawaleryjskich Militari brał udział nasz zawodnik Roch Iwaszkiewicz na koniu Kalina, pełniąc rolę podchorążego Szwadronu po SPWŁ w Zegrzu.

więcej
 
Dni Ułana - 21-24 kwietnia 2016 - taczanka

Przedstawiając relację z naszego udziału w Dniach Ułana, zaczniemy od końca. W niedzielę 24 kwietnia 2016 r. odbyła się w Poznaniu defilada konna, w której braliśmy udział po raz pierwszy jako GRH Szwadron Łączności nr 7. Było to przedsięwzięcie nie byle jakie…

 

więcej
 
Szkolenie telefoniczne - 9-10 kwietnia 2016

Zgodnie z rozkazem L.dz. 650/tjn. 39 "Wytyczne szkolenia w półroczu letnim 1939 r" wydanym przez gen. bryg. Romana Abrahama wszystkie jednostki podległej mu Brygady skierowane zostały na ćwiczenia poza swoimi macierzystymi koszarami. Zgodnie z rozkazem dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii już 2 czerwca 1939 roku Szwadron Łączności nr 7 przeszedł do rejonu zamykającego się w trójkącie trzech podpoznańskich miejscowość Kórnik-Radzewo-Czmoniec.

więcej
 
Zwiedzanie koszar przy ul. Taborowej - 19 marca 2016

Dziś doszło do krótkiej ale bardzo ciekawej wizyty, na którą zgodę uzyskaliśmy już ponad miesiąc temu. Członkowie GRH Szwadron Łączności nr 7 mieli dziś przyjemność po raz pierwszy wizytować koszary przy ul. Taborowej w Poznaniu.

więcej
 
Szkolenie musztry - 27 luty 2016

Przygotowania do nowego sezonu czas zacząć. Dziś spotkaliśmy się w prawie pełnym składzie na poznańskiej Cytadeli, by przeprowadzić szkolenie musztry pieszej, dokonać przeglądu sprzętu i po prostu się przewietrzyć. Ku chwale wojsk łączności!

więcej
 
Sprowadzenie samochodów Fiat Simca - 27.01.2016

Nasze działania przy odbudowie pierwszej w kraju repliki Polskiego Fiata 508/518 napotkały na problemy techniczne, których rozwiązanie wymagało nieco czasu i pracy. Z nadejściem nowego roku postanowiliśmy tchnąć w ten projekt nowe życie. Słowo się rzekło i ostatecznie nasza GRH wzbogaciła się o dwa auta typu Fiat-Simca będące francuską, licencyjną wersją włoskiej pięćset ósemki. Oba auta zostały wyprodukowane w latach 1936-1938 i mimo upływu czasu są w stanie pozwalającym na ich przebudowę do standardu 508/518.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4