Aktualności

Remont sprzętu w Handmet Military - 7 marca 2020

Przez ostatnie 5 miesięcy odwiesiliśmy mundury, na rzecz zupełnie innej pracy. Projekt przeciwlotniczej kolumny motorowej od początku wymaga od nas dużego zaangażowania technicznego. Pojazdy i armata wymagają nie tylko zwykłej konserwacji, ale także dorobienia kolejnych brakujących jeszcze elementów.

więcej
Bombardier podchorąży, Szkoła Podchorążych Artylerii Przeciwlotniczej – 1939

Nowa sylwetka podchorążego SPAPlot w Trauguttowie z 1939 r. w naszej galerii.

 

więcej
Szkolenie terenowe z lkm 08/15 - Czarno biała sesja.

Tym razem kolejny zestaw, tym razem okiem naszego kanoniera Gerarda Rozumka i obiektywem aparatu Praktiflex z 1948 r. Część zdjęć jest nieostra, ale postanowiliśmy opublikować wszystkie, gdyż uważamy, że mają swój klimat i nawiązują tym samym do znanych nam kolekcji fotografii z okresu II RP.

więcej
Wydaliśmy opracowanie o 40 mm armatach przeciwlotniczych wz.36

30 stycznia na księgarskich półkach pojawił się kolejny Numer Specjalny Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939 autorstwa naszych kolegów Jędrzeja Korbala oraz Pawła Janickiego, z rysunkami naszego kolegi Michała Lorka.

więcej
Odnalezienie i remont lunety 4x do dalmierza 1,5 m wz.K3


W październiku mieliśmy okazję zaprezentować nowy nabytek, czyli lunetkę 4x do dalmierza 1,5 m wz.K3, używanego przez polską artylerię przeciwlotniczą. Wówczas myśleliśmy, iż pochodziła ona z produkcji francuskiej dla Luftwaffe z połowy lat 30-tych. Sprawy nie ułatwiał brak sygnatur.

więcej